Co warto wiedzieć o transporcie w temperaturze kontrolowanej

Co warto wiedzieć o transporcie w temperaturze kontrolowanej

Transport towarów w temperaturze kontrolowanej to usługa, która wymaga zatrudnienia doświadczonego przewoźnika, dysponującego odpowiednią flotą. W ten sposób przewozi się bowiem ładunki, które łatwo się psują lub zmieniają skład chemiczny przy najmniejszych wahaniach temperatur. Dlatego też szczególnie duże znaczenie mają tutaj ostrożność i stosowanie się do przepisów.

Jakie towary należy przewozić w temperaturze kontrolowanej?

W temperaturze kontrolowanej przewozi się zarówno takie produkty, które potrzebują wyższej temperatury niż temperatura otoczenia, jak i te, wymagające chłodzenia lub mrożenia. Ten rodzaj transportu jest wskazany dla żywności, która szybko się psuje, leków, materiałów biologicznych, krwi, kwiatów, odczynników chemicznych, półproduktów farmaceutycznych czy nawet niektórych kosmetyków. Są to towary, które nawet przy minimalnych wahaniach temperatury mogą zmienić swoje właściwości i stać się nieprzydatne, a w skrajnych przypadkach nawet niebezpieczne.

Jak przewozić towary wymagające stałej temperatury?

Jeśli planujemy transport produktów wymagających przewozu w kontrolowanej temperaturze, najlepiej jest poszukać firmy, która dysponuje nowoczesną flotą. W starszych pojazdach jest większe prawdopodobieństwo powstania niespodziewanej usterki lub nieszczelności, która mogłyby spowodować nieodwracalne szkody w przewożonym towarze. Za to nowoczesne samochody zapewniają najwyższy standard bezpieczeństwa, gdyż są wyposażone w zaawansowane urządzenia umożliwiające grzanie, chłodzenie lub mrożenie, a także stałą kontrolę temperatury. Jednocześnie jednak warto wybierać firmy z doświadczeniem w transporcie w temperaturze kontrolowanej, gdyż ich pracownicy mają odpowiednią wiedzę na temat przepisów obowiązujących przy tego typu przewozie i zasad działania agregatów chłodniczych.

Firma z doświadczeniem

Zarówno nowoczesną flotę, jak i doświadczonych kierowców można znaleźć w naszej firmie. Od lat zajmujemy się planowaniem i realizacją krajowego i międzynarodowego przewozu towarów wymagających transportu w temperaturze kontrolowanej i transportu chłodniczego. Realizujemy zlecenia od firm farmaceutycznych, kosmetycznych, medycznych, spożywczych i produkujących artykuły chemiczne. W zależności od potrzeb klienta proponujemy przewóz busami lub większymi pojazdami, które transportują towary o wadze do 24 ton. Więcej informacji na temat naszej oferty można znaleźć na podstronie dotyczącej transportu w temperaturze kontrolowanej.