Transport ciężki Warszawa

Firmy przewozowe nie tylko zajmują się małymi zleceniami transportowymi, ale często mają znacznie trudniejsze wyzwania. Jednym z nich jest tak zwany transport ciężki. Na szczęście nowoczesne samochody są już przystosowane do przewożenia takich większych oraz cięższych ładunków, w związku z czym bez problemu można zrealizować tego typu zlecenie. Firma Daabs – Warszawa posiada szeroką flotę pojazdów i z pewnością dostosowuje odpowiedni model do określonego zlecenia.

Wiemy jak skutecznie realizować transport ciężki

Dodatkowo posiadamy wykwalifikowanych kierowców, którzy dopilnują, aby cały towar dotarł bezpiecznie we wcześniej wyznaczone miejsce. Na czym więc dokładnie polega taki transport ciężki i w jakich sytuacjach najczęściej się go wykorzystuje? Przede wszystkim należy mieć świadomość, iż tego typu usługa obejmuje między innymi przewóz wszelkich ciężkich ładunków, które posiadają ogromne gabaryty. Dlatego też transport ponadgabarytowy stosuje się między innymi do przewozu maszyn budowlanych, statków czy nawet samolotów. Aby całe zlecenie przebiegało sprawnie, to konieczne jest wcześniejsze profesjonalne przygotowanie się do niego.

Profesjonalny transport CIĘŻKI

Nasza firma mieszcząca się w Warszawie proponuje transport ciężki na najwyższym poziomie. Posiadamy odpowiednie zaplecze pojazdów, które są między innymi w stanie poradzić sobie z najbardziej nietypowym oraz niewymiarowym towarem. Indywidualnie dostosowujemy warunki transportu do określonego zlecenia. Wedle prawa o transporcie ponadgabarytowym mówimy wtedy, gdy pełen zestaw pojazdów, które przewożą tego typu ładunek, przekracza następujące wymiary: 16,5 metrów długości, 4 metry wysokości i 2,5 metrów szerokości. Dotyczy on także ładunku ponadgabarytowego, który waży ponad 42 tony.

Niezmiernie istotnym elementem takiego przewozu są odpowiednio dobrane pojazdy. Jeśli chodzi więc o transport ciężki, to zazwyczaj są to naczepy i przyczepy o ponadprzeciętnej ładowności. Tego typu elementy muszą być zaawansowane technicznie, a przy tym ważne jest, aby spełniały wszelkie normy dotyczące tego typu przewozów. Przy tego typu transporcie dość często stosuje się pojazdy niskopodwoziowe, aby łatwiej było przewozić produkty o dużych rozmiarach. Takie sprzęty mają różne rozwiązania, które ułatwiają załadunek nawet dużych towarów.

Transport ciężki z WARSZAWY

Usługi transportowe

Oferując Państwu transport ciężki w Warszawie, mamy świadomość, jak ważne jest w tym przypadku indywidualne podejście. Dlatego też zawsze staramy się dostosować warunki do potrzeb klienta. Pojazdy, które mamy łączymy w różnych konfiguracjach, żeby zmieścić oraz równocześnie bezpiecznie przetransportować określony ładunek Dodatkowo zawsze stosujemy odpowiednie naczepy, które dostosowane są do określonych ładunków. Przy realizacji takich zleceń zawsze szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo. Mamy bowiem świadomość, iż transport specjalistyczny wymaga odpowiednich zabezpieczeń.

Transport drogowy

Dbając o bezpieczeństwo, nie tylko zwracamy uwagę na to, aby towar nie został uszkodzony, ale również i na to, aby ów transport ciężki nie spowodował uszkodzeń nawierzchni czy otoczenia. Dlatego też nasi kierowcy wykazują się ogromną ostrożnością podczas jazdy. Ważnym elementem jest tutaj zwrócenie uwagi na infrastrukturę drogową jak wszelkie mosty czy wiadukty. Posiadają one bowiem określone ograniczenia pod względem wagi czy wysokości i należy to koniecznie uwzględnić podczas planowania trasy. Nasi specjaliści zawsze szczegółowo przygotowuje takie zlecenia, aby przebiegły w sposób sprawny i bezkolizyjny.