Czym wyróżnia się dobra firma spedycyjna?

Czym wyróżnia się dobra firma spedycyjna?

Już jakiś czas temu pisaliśmy na naszym blogu o tym, czym kierować się wybierając firmę spedycyjną. Warto jednak rozwinąć ten temat, dlatego w dzisiejszym artykule skupimy się na tym, jakie cechy wyróżniają dobrego spedytora. Zapraszamy do lektury.

 

Czy warto współpracować z firmą spedycyjną?

O tym, że niemalże każda firma prędzej czy później będzie musiała skorzystać z usług firmy spedycyjnej, pisaliśmy we wspomnianym już wcześniej artykule. Doświadczony i sprawdzony spedytor zapewni nam kompleksową obsługę w zakresie transportu towarów, a dzięki dużej ilości zleceń, będzie w stanie zaproponować nam najkorzystniejsze warunki finansowe. Dobra znajomość rynku transportowego i wieloletnie doświadczenie to gwarancja, że w razie ewentualnych komplikacji, wybrany przez nas spedytor szybko i sprawnie poradzi sobie z napotkanymi problemami. Z pewnością dużo lepiej, niż gdybyśmy zdecydowali się na organizację transportu we własnym zakresie. Czym powinna wyróżniać się dobra firma spedycyjna?

Nowoczesna flota

Zaplecze sprzętowe, jakim dysponuje wybrana przez nas firma spedycyjna, bardzo wiele mówi o samym spedytorze. Pojazdy powinny być sprawne, w dobrym stanie technicznym, potwierdzonym regularnymi przeglądami i z odpowiednim wyposażeniem. Najlepiej, jeśli pochodzą także od renomowanych producentów. W zależności od przewożonych towarów potrzebne są często różne rodzaje pojazdów – warto upewnić się wcześniej, że firma, na którą się zdecydujemy, posiada pojazdy odpowiadające naszym potrzebom.

Profesjonalna kadra

Dobra firma spedycyjna to także, a może nawet przede wszystkim profesjonalna kadra, niezależnie od tego, czy mówimy tu o osobach zajmujących się spedycją, logistyką, kierowcach, czy tych, bezpośrednio odpowiedzialnych za kontakt z klientem. Powinna móc pochwalić się odpowiednio przeszkoloną i przygotowaną załogą, która będzie w stanie zapewnić kompleksową obsługę przewozu oraz bezpiecznie i terminowo dostarczyć ładunek na miejsce przeznaczenia. Upewnijmy się także, czy wybrana przez nas firma posiada wszystkie niezbędne licencje i uprawnienia.

Doświadczenie i elastyczność

Wspominaliśmy już, jak ważne jest dotychczasowe doświadczenie wybranej przez nas firmy transportowej, szczególnie w przypadku, gdy w grę wchodzi przewóz nietypowych ładunków, na przykład takich, które wymagają dodatkowych zezwoleń lub odpowiedniego zaplecza sprzętowego. Doświadczona firma będzie w stanie zapewnić nam w tej sprawie kompleksową i sprawną obsługę i będzie w stanie poradzić sobie z nieprzewidzianymi komplikacjami, a także zaproponować nam profesjonalne doradztwo na najwyższym poziomie. Warto upewnić się jeszcze przed podpisanie umowy, czy wybrana przez nas firma ubezpiecza przewożony towar, na przykład od warunków atmosferycznych lub wypadków losowych.

Opinie klientów

Być może wydaje się to oczywiste, lecz opinie byłych i obecnych klientów firmy mają ogromne znaczenia podczas wyboru spedytora. Pamiętajmy, by przed ostateczną decyzją sprawdzić referencje wybranej przez nas firmy.

Jeżeli szukacie dobrej, sprawdzonej firmy przewozowej, zapraszamy na naszą stronę internetową daabs.eu.