Przydatne aplikacje dla kierowców ciężarówek

Przydatne aplikacje dla kierowców ciężarówek

Telefony jeszcze do niedawna służyły tylko do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, a do innych ich funkcji odnosiliśmy się nieufnie. Jednak obecnie komórka może stać się niesamowitą bazą danych, z którą trudno jest się rozstać. Aplikacje pozwalają nam zaplanować sobie dzień, skontaktować się ze znajomymi czy sprawdzić rozkład autobusów. Jest też wiele takich, które mogą się okazać bardzo przydatne zawodowym kierowcom. Oto kilka takich, które sprawią, że jazda będzie dużo płynniejsza i mniej stresująca.

Yanosik

Jeszcze niedawno kierowcy, by dowiedzieć się o utrudnieniach i wypadkach na drodze, mogli korzystać tylko z CB Radia. Teraz mają do dyspozycji także aplikację Yanosik, która nie tylko podaje najświeższe informacje o korkach, wypadkach i robotach drogowych, ale też pomaga w wyznaczeniu alternatywnej trasy, którą najszybciej można dostać się do celu. Z tej aplikacji korzysta już ponad 1,5 miliona kierowców miesięcznie, dzięki czemu informacje o utrudnieniach są dodawane na bieżąco i jej użytkownicy nie muszą obawiać się niespodzianek na drodze.

Truck Parking Europe

Ta aplikacja umożliwia uzyskanie informacji na temat parkingów dla ciężarówek w całej Europie. Co więcej, dzięki aktualizacjom wprowadzanym na bieżąco przez innych kierowców, można w niej sprawdzić, czy na parkingu, na którym chcemy się zatrzymać, są wolne miejsca. Aplikacja umożliwia także ustawienie filtrów, które pozwalają znaleźć parking spełniający wybrane przez kierowcę kryteria. Ma również funkcję dodawania znajomych, dzięki czemu można łatwo spotkać się ze znajomymi będącymi w trasie.

Bans For Trucks

Dzięki tej aplikacji ma się dostęp do wszystkich informacji na temat okresowych ograniczeń i zakazów ruchu dla ciężarówek w 40 krajach. Zawiera ona szczegółowe dane na temat odcinków tras objętych zakazem czy zakazach miejskich. Szczególnie przydatna jest ta aplikacja przy transporcie Polska – Niemcy, gdyż u naszych zachodnich sąsiadów mogą obowiązywać różne przepisy w zależności od landu.

TDapp TRUCK

Aplikacja TDapp TRUCK została stworzona z myślą o bezpieczeństwie zawodowych kierowców. Pozwala ona na wysłanie sygnału SOS do innych kierowców znajdujących się w pobliżu w przypadku zagrożenia. Dzięki temu w sytuacjach, w których czas reakcji ma kluczowe znaczenie, można liczyć na szybką interwencję. Aplikacja może być używana w momencie awarii pojazdu, napadu czy sytuacji nagłego zagrożenia dla zdrowia. Ma ona także funkcję, która informuje o zaginionych kierowcach, z którymi od dłuższego czasu nie można nawiązać żadnego kontaktu.

ICE – w nagłym wypadku

Nie da się ukryć, że praca kierowcy wiąże się z ryzykiem wypadku samochodowego. Dlatego warto mieć zainstalowaną także aplikację, która pomoże w takiej sytuacji. Można w niej zapisać informacje na temat alergii, chorób czy przyjmowanych leków, a także stworzyć listę osób, które ratownicy mają powiadomić o wypadku. Ma też ona specjalny przycisk alarmowy, umożliwiający wysłanie SMS-a do wszystkich osób zapisanych na liście kontaktowej, w którym znajdują się również dane z GPS-a informujące o lokalizacji.